توسعه آنلاین کسب و کار

دیجیتال مارکتینگ

جهان به سرعت در حال حرکت به سوی دیجیتال شدن است و مردم روزانه و بصورت مداوم در حال استفاده از محصولات و محتوای دیجیتال هستند. شرکت‌ها شروع به بررسی اهمیت دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار خود نموده‌اند و آن را مقوله‌ای جدی و ضروری می‌دانند. در حالی که بدون شک برخی از افراد نسل‌های قدیم تأسف از دست دادن اشکال سنتی روزنامه، مقالات و کتاب‌ها را می‌خورند! نسل جدید با اینترنت، تلفن و تلفن همراه و کلیه‌ی وسایل دیجیتال بزرگ می‌شوند و بی‌صبرانه منتظر ابعاد دیگر دنیای دیجیتال هستند.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ این روزها بر کسی پوشیده نیست و این اهمیت تنها به دلیل رشد سریع آن نیست بلکه بدلیل این است که اساساً آینده‌ی کسب و کارها بستگی به بازاریابی دارد. در آینده‌ی نزدیک تمام اشکال بازاریابی سنتی در شکلی جدید و مطابق با بازاریابی دیجیتال کار خواهند کرد. دیجیتال مارکتینگ روشی سریع، علمی‌تر و با کارایی بالاتری نسبت به روش‌های قدیمی است. خدمات دیجیتال مارکتینگ در شرکت توسعه کسب و کار سیمرغ شامل موارد ذیل است:

 • تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ: هر سازمان یا کسب و کاری، باید یک استراتژی کلی برای خود داشته باشد. واحدهای مختلف سازمان نیز برای خود استراتژی دارند که بر پایه‌ی استراتژی کلی سازمان تدوین می‌شود. بنابراین، واحد تبلیغات و بازاریابی یک کسب و کار نیز باید یک استراتژی برای خود داشته باشد که با اهداف و استراتژی کلی سازمان هم‌راستا باشد. برای دیجیتال مارکتینگ یک کسب و کار نیز باید مطابق با همین سلسله مراتب، استراتژی خاص خودش تدوین شود. در تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ، همان سؤالات و اطلاعات مورد نیاز برای تدوین استراتژی کلی سازمان جمع‌آوری می‌شود با این تفاوت که تمرکز بر روی فضای دیجیتال، ابزار دیجیتال و مخاطبانی است که در فضای دیجیتال در دسترس ما قرار می‌گیرند. به عنوان مثال سؤالاتی نظیر:
  • وضعیت کسب و کار ما در فضای مجازی چطور است؟ رقبا و همکاران ما چطور در این فضا حضور دارند؟
  • لیدرها و پیشگامان صنعت و کسب و کار ما چه برنامه و عملیاتی را در فضای مجازی دارند؟
  • چطور می‌توانیم مأموریت و رسالت خود را در فضای مجازی به بهترین شکل انجام دهیم؟
  • هدف ما در بازار آنلاین چیست و چه سهمی از آن را می‌خواهیم بدست بیاوریم؟
  • چه ارزش افزوده و مزیت رقابتی می‌توانیم در فضای مجازی ارائه کنیم؟
  • مخاطبان ما در فضای مجازی کدامند و چطور می‌توانیم به آن‌ها دسترسی داشته باشیم؟

و سؤالاتی از این قبیل که ماهیت و رفتار کسب و کار شما را در فضای مجازی تعریف می‌کنند.

وقتی برای دیجیتال مارکتینگ خود یک استراتژی کامل و خوب تدوین کنید، می‌توانید یک برنامه‌ریزی اجرایی بسیار دقیق، حساب شده و بر پایه‌ی واقعیت‌ها و پتانسیل‌های خود و فضای دیجیتال داشته باشید. تمام فعالیت‌های شما بر پایه‌ی یک برنامه‌ی راهبردی انجام می‌شود و دائماً به سمت موفقیت حرکت می‌کنید. متخصصان سیمرغ برای تدوین این استراتژی مهم در کنار شما خواهند بود.

 • تدوین استراتژی بازاریابی و تولید محتوا: یکی از راه‌های جذب مخاطب که به جد مؤثرترین راه است، جذب مخاطب و مشتری از طریق ارائه‌ی محتوای مناسب است. تأثیر این مورد در فضای مجازی بیش‌تر حس می‌شود به طوری که عامل ۷۰% جذب مخاطب در فضای وب و شبکه‌های مجازی محتوای مناسب است. همان‌طور که می‌دانید برای جذب مخاطب در وب سایت باید سئوی مناسبی داشته باشید که سئو ارتباط تنگاتنگ و رابطه مستقیمی با تولید محتوای خوب، اثربخش و مداوم دارد. از آنجا که هر کاری برای انجام نیازمند برنامه‌ی دقیق و استراتژی خاص خود است، این خدمت در قالب استراتژی بازاریابی و تولید محتوا ارائه می‌گردد.
 • طراحی و اجرای کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ:

بر اساس آنچه در استراتژی دیجیتال مارکتینگ و استراتژی محتوا برای کسب و کار تدوین شده، کمپین های دیجیتال مارکتینگ  مناسب برای کسب و کار مشخص و طراحی شده و متناسب با اهداف مشخص شده برای هر کمپین اجرا خواهد شد. در مراحل اجرای هر کمپین، پایش انجام شده تا کمپین از اهداف مورد نظر فاصله نگیرد و تا حد ممکن راندمان کمپین افزایش یابد. پس از هر کمپین، فرایند سنجش اثربخشی  مشخص میکند که هر کمپین تا چه اندازه اهداف مورد نظر را پوشش داده است.

تولید محتوا در قالب‌های متنوع

از آنجا که هر کسب و کاری دارای پرسونای مخاطب متفاوت و چه بسا گسترده‌ای است، برای آنکه بتوان تمام سلایق را از نظر محتوایی تحت پوشش قرار داد، محکوم به تولید انواع محتوا در قالب‌های متنی، تصویری ـ گرافیکی، ویدیویی و صوتی است. سیمرغ با دارا بودن تیم‌های متخصص تولید محتوا، در این امر، بار گزاف تولید محتوا را از دوش شما خواهد برداشت.

طراحی انواع وب سایت و پلتفرم

هر کسب و کار متناسب با نوع طرح تجاری خود، نیازمند مدل خاصی از وب سایت یا پلتفرم است. سیمرغ با دارا بودن متخصصان مجرب در این حوزه، دغدغه‌ی برخورداری کسب و کارتان از یک تیم فنی کار بلد را رفع خواهد کرد.

طراحی انواع نرم افزار تحت وب و موبایل

کسب و کارهایی که با مخاطبان فراوانی در ارتباط هستند معمولاً در مسیر توسعه‌ی خود به جهت سهل کردن مسیر ارتباطی مخاطبان و مشتریان با برند، تصمیم می‌گیرند از طریق بستر موبایل بصورت تخصصی و در قالب یک نرم‌افزار این ارتباط را فراهم سازند. سیمرغ در این مسیر هم یاری‌گر کسب و کار شما خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا